top of page

AquaHeat - Odzysk ciepła
W Europie coraz większy nacisk kładzie się na odzysk ciepła ze ścieków technologicznych lub systemów kanalizacyjnych. Wstępne analizy pokazują, że budowa takich instalacji jest ekonomicznie uzasadniona. Koszt instalacji zwraca się nawet w okresie dwóch lat, a ich eksploatacja jest prosta w obsłudze oraz korzystna cenowo. Odzysk ciepła odpadowego ze ścieków można uzyskać poprzez wymiennik, który od wielu lat jest stosowany z powodzeniem w przemyśle. Temperatura ścieków technologicznych lub komunalnych powoduje, że odzysk ciepła z nich jest uzasadniony energetycznie (oszczędność energii), środowiskowo (obniżenie emisji gazów cieplarnianych), jak i również ekonomicznie (długotrwałe oszczędności).
Wymiennik ciepła z popłuczyn technologicznych służy do odzysku energii cieplnej znajdującej się w ściekach powstałych w wyniku procesu technologicznego w wielu gałęziach przemysłu. Nasze urządzenia przystosowane są do przyjmowania gorących ścieków bezpośrednio z urządzeń, które je wytwarzają lub ścieków uśrednionych z całego zakładu produkcyjnego.

Wysoka sprawność
Odzysk do 70% wytworzonej energii cieplnej
Wysoka jakość materiałów
5 lat
gwarancji
Montaż w istniejących zakładach
Niski nakład kosztów przygotowania infrastruktury
Naturalne schładzanie ścieku
Brak konieczności zbiornika uśredniającego
Szybka w demontażu konstrukcja
Łatwość
czyszczenia
Montujemy system odzysku ciepła na 3 sposoby: podziemnie, naziemnie (wewnątrz budynku), naziemnie (w zabudowie kontenerowej na terenie zewnętrznym). Standardowa sprawność wymiennika po rozgrzaniu wynosi 70%. Wymiennik wchodzący w skład systemu odzysku w zależności od możliwości montażowych wykonany jest w kształcie walca lub sześcianu, standardowy materiał stal nierdzewna 304, opcjonalnie wymiennik może być wykonany w stali kwasoodpornej 316. Poprzez wymiennik można przetłoczyć większość ścieków technologicznych dzięki konstrukcji, która umożliwia bezproblemową konserwację. Odzysk ciepła może odbywać się w przepływie, czyli jeden litr ścieku = jeden litr wody podgrzanej. Opcjonalnie podgrzana woda może być magazynowana w zbiorniku/zbiornikach buforowych.
OGÓLNA SPECYFIKACJA:
-
moc standardowa od 50 kW do 1500 kW
-
moc powyżej 1500 kW - według indywidualnego projektu
-
sprawność standardowa 70%, maksymalna sprawność do 90%
-
pojemność robocza od 50l
-
wykonane z materiału stal nierdzewna AISI 304/316

STWÓRZ Z NAMI LEPSZY ŚWIAT
bottom of page